Geoblog.pl    kasipat    Podróże    Azja wrzesień 2011- Malezja, Borneo    Melaka

Melaka

Malezja
Malezja, Melaka
Przejechano 12046 km

Autobusy z Kuala Lumpur przyjeżdżają do dworca Melaka Sentral, z którego trzeba jeszcze podjechać lokalnym autobusem do centrum. Bilet kosztuje 1 czy 2 RM, podróż trwa 20 minut. Centrum Melaki to miejsce w którym stoi czerwony kościół. Czerwony kościół i kilka czerwonych budynków w tle a na pierwszym planie kolorowe grające riksze wyglądają zabójczo. Sama Melaka jest małym sympatycznym miasteczkiem, ale niestety zaniedbanym. Jest w całości wpisana na listę UNESCO i domeczki są tam na prawdę bardzo ładne, szkoda tylko że ktoś nie pomyślał żeby zdjąć z nich te wszystkie szyldy, kable i inne cuda, które są na widoku. Poza tym zaparkowane wszędzie samochody nie dodają uroku wąskim uliczkom. Generalnie Melakę warto zobaczyć, ale chyba jeden dzień wystarczy.
Fajna jest atmosfera panująca w tym małym miasteczku.
Znaleźliśmy tam też miłą bardzo starą herbaciarnię, polecam. Niezbyt tanio, ale sympatycznie.
Z Melaki wracaliśmy autobusem firmy Express Mayang Sari za 10 RM od osoby, a do tego autobus zawiózł nas na Pudu Raya.

Zasoby: 242 wpisy242 6 komentarzy6 3145 zdjęć3145 2 pliki multimedialne2

16.06.2016 - 30.06.2016