Geoblog.pl    kasipat    Podróże    Bieszczady 2014    Krosno

Krosno

Polska, Krosno

W Krośnie byliśmy w Centrum Dziedzictwa Szkła. Bardzo fajnie zrobione muzeum, zwłaszcza pierwsza część. Całe zwiedzanie razem z piwnicami pod rynkiem zajmuje jakieś dwie godziny. Początek zwiedzania jest ciekawy, bo widać jak wyrabiane jest szkło, stoi się kawałek od pieca hutniczego. Dalej są stanowiska, na których poszczególni fachowcy opowiadają jak się robi różne rzeczy np. na czym polega grawerowanie, jak zrobić witraż, jak robi się niewielkie figurki ze szkła. Później jest już coraz gorzej. Film o latach rozwoju fabryki raczej dla pasjonatów, później wizyta w sklepie i zupełnie niefajne piwnice. Generalnie warto zobaczyć muzeum. Bilet wstępu 18 zł od osoby. Krośnieński rynek tez jest bardzo ładny.

Co do jedzenia to wokół rynku jest kilka restauracji w tym takie posiadające zestawy obiadowe za 10 zł. Ponoć bardzo dobre zestawy są w Szklanym Bistro pod Centrum Dziedzictwa Szkła, ale serwują je tylko w dni powszednie, więc nie mieliśmy okazji spróbować za to pierogi, które tam jedliśmy były chyba najlepszymi pierogami, jakie jedliśmy poza domem. Smakowały dokładnie tak jak te, która robiła moja babcia, przepyszne.

Zasoby: 242 wpisy242 6 komentarzy6 3145 zdjęć3145 2 pliki multimedialne2

16.06.2016 - 30.06.2016